KÄSILLÄ taitoa – iloa – muotoa
Pääkirjaston aulan näyttelytila Kirkkokatu 31, LahtiOppilastyönäyttelyssä on esillä kattaus Taito Käsityö- ja muotoilukoulu Lahden opetuspisteen lasten ja nuorten tekemiä töitä. Näyttely on avoinna pääkirjaston aukioloaikoina klo 8-20.
Launeen kirjaston lukupiiri
Launeen kirjasto Aurakatu 11, LahtiTorstaina 13.2. klo 10.30 Launeen kirjastossa. Luvassa rentoa keskustelua ja mielipiteiden jakamista luetuista kirjoista ja kirjallisuudesta ylipäätään. Kaikki näkökulmat ovat tervetulleita. Voit osallistua yksittäisiin lukupiiritapaamisiin tai tulla paikalle joka kerta. ...jatka lukemista "Launeen kirjaston lukupiiri"
Lassin Klassikot
Hollolan pääkirjasto Nuottikuja 2, HOLLOLAtorstaina 13.2. kello 13.00 - 14.30 Hollolan pääkirjaston sohvilla. Lassi Puodinketo lukee ääneen kirjallisuuden klassikoita. Tule kuuntelemaan, tee töitä, virkkaa tai kudo, istu rauhassa, pötköttele vaikka. Tervetuloa rentoutumaan kirjallisuuden klassikoiden ...jatka lukemista "Lassin Klassikot"
Rap-paja Mukkulan kirjastossa
Mukkulan kirjasto Tuhtokatu 2, LahtiTorstaina 13.2. 15.30–17.30 Mukkulan kirjastossa. Haluatko kirjoittaa ja äänittää oman biisin? Pajassa treenataan riimittelyä, keksitään artistinimi ja tutustutaan rap-maailmaan. Sekä tietysti äänitetään! Pääset äänittämään omaan käyttöösi kokonaisen biisin itse tai ...jatka lukemista "Rap-paja Mukkulan kirjastossa"