Siirry sisältöön

Kirjastoauto Pegasoksen päivä- ja iltareittien aikataulu 1.8.2020 – 30.6.2021

Maanantai:

Nikkilä: Metsäpekkalantie/Lohkokallionkatu - parilliset viikot 16.00 – 16.15

Nikkilä: Jahtikatu 3 - parittomat viikot 16.00 – 16.15

Nikkilä: Muuntajankatu/Ukonkatu 16.25 – 16.45

Jokimaa: Sylvia-koti 16.55 – 17.15

Tuomenoja: Tuomenojankatu 24 - parilliset viikot 17.20 – 17.40

Tuomenoja: Tuomirinteenkatu - parittomat viikot 17.20 – 17.40

Okeroinen: Lintulantie 17.45 – 18.00

Riihelä: Erviänkatu 58 18.10 – 19.00

Tiistai:

Anttilanmäki: Heikinkatu 7 - parilliset viikot 16.15 – 16.35

Möysä: Huhmarannankatu 3 - parittomat viikot 16.00 – 16.20

Asemantausta: Rahikankatu 6 - parilliset viikot 16.45 – 17.05

Venetsia: Jaakkolankatu 6 - parittomat viikot 16.40 – 17.00

Metsä-Hennala: Kaaderinkatu - parilliset viikot 17.15 – 17.35

Pajapelto: Paljekatu 5 - parittomat viikot 17.15 – 17.35

Kärpänen: Katsastajankatu 16 - parilliset viikot 17.45 – 18.05

Riihelä: Uotilankatu 6 - parittomat viikot 17.45 – 18.05

Hakatornit: Paasikivenkatu 18.20 – 18.40

Ruoriniemi: Kapteeninaukio 18.50 – 19.15

Keskiviikko:

Möysä: Ruolan ostoskeskus - parilliset viikot 13.05 – 13.25

Liipola: Pohjoinen Liipolankatu/Huippukatu - parittomat viikot 13.05 – 13.25

Kivimaa: Lepolankatu 14 parilliset viikot 13.40 – 14.00

Asemantausta: Huovilankatu/Uusikatu parittomat viikot 13.40 – 14.00

Kiveriö: Katajakatu 3 - parilliset viikot 15.45 – 16.05

Kiveriö: Metsäpellontie 51 - parittomat viikot 15.50 – 16.10

Tonttila: Aittapellonkatu 4 16.20 – 16.40

Karisto: Kariston rantatie/Tyynikatu 17.00 – 17.30

Karisto: Karistonkatu/Ajurinkatu 17.35 – 18.20

Karisto: Kankaanpäänkatu/Kuusikkorinteenkatu 18.25 – 19.10

Torstai:

Tonttila: Riihitarhankatu 4 - parilliset viikot 16.20 – 16.40

Kytölä: Veijalaisentie 26 - parittomat viikot 16.20 – 16.40

Metsämaa: Riekontie 3 - parilliset viikot 16.55 – 17.15

Pesärinne: Pesärinteenkatu - parittomat viikot 16.50 – 17.10

Kytölä: Sipilänkatu 4 - parilliset viikot 17.25 – 17.45

Ala-Kunnas: Lumikatu 4 - parittomat viikot 17.30 – 17.50

Kunnas: Pitkäsuonkatu/Kasvitarhankatu - parilliset viikot 18.00 – 18.20

Kunnas: Kehräkankaankatu/Siintokatu - parittomat viikot 18.00 – 18.20

Kaarlaakso: Kaarlaaksonkatu/Myrttikuja - parilliset viikot 18.30 – 19.00

Viuha: Hakaportinkatu/Veräjänkatu - parittomat viikot 18.30 – 19.00

Perjantai:

Kivimaa: Ruotsinkatu/Suomenkatu - parilliset viikot 16.00 – 16.20

Kytölä: Heinlammintie/Kaskenkaatajankatu - parittomat viikot 16.00 – 16.20

Ankkuri: Taapelikatu 6 16.35 – 17.00

Ankkuri: Hinaajakadun kääntöpaikka 17.05 – 17.25

Tornator: Rykmentinkatu 3 - parilliset viikot 17.35 – 17.55

Keijupuisto: Tapparakatu 5 - parittomat viikot 17.35 – 17.55

Nikkilä: Ilonankatu 8 18.10 – 18.35

Saksala: Kerinkallionkatu/Vaahterakatu 18.45 – 19.10

Kirjastoauto ei aja illan reittejään aattopäivisin.
Kirjastoautojen kesätauko on heinäkuussa.

• Yhteystiedot: kirjastoautot@lahti.fi /
• 040 035 1158 / Kirjastoauto Eepos
• 050 559 4095 / Kirjastoauto Pegasos
• 044 416 3522 / Työhuone