Siirry sisältöön

Kirjastoauto Eepoksen päivä- ja iltareittien aikataulu 2.8.2021 – 26.6.2022

Kirjastoautojen kesätauko on heinäkuussa. Kirjastoautot eivät aja iltareittejään aattopäivisin.

HUOM! Rajoitukset poistuvat maanantaista 27.9. alkaen.

  • Kirjastoautot ajavat normaalit ilta- ja koulureitit.
  • Suosimme edelleen ennakkoon varatun aineiston noutoa ja nopeaa asiointia.
  • Koulu- ja päiväkotipysäkeillä mielellään yksi luokka/ryhmä kerrallaan kirjastoautoon.

Maanantai:

Immilä: Vehkosillantie 726 - parilliset viikot 12.05 – 12.20

Järvinen: Palomäentie 1 - parilliset viikot 12.35 – 12.55

Järvinen: Vierumäentie 309 - parilliset viikot 13.05 – 13.25

Keskiviikko:

Kaijansinkon puutarha: Kukkakuja 2 15.15 – 15.35

Sivula: Vanajanraitti 231 15.45 – 16.05

Holmi th.: Holmintie 1 16.15 – 16.45

Kouluharju: Ylätie 11 17.25 – 17.50

Villähde: Vanhankartanontie 12 – 14  18.00 – 18.20

Villähde: Vappulantie 9 18.25 – 18.45

Torstai:

Kaarisilta: Villähteentie 458 14.00 – 14.30

Kirkonkylä: Aurantie 14.45 – 15.05

Haravakylä: Haravakyläntie 99  15.20 – 15.40

Tapiola: Heinämaantie 1516  16.15 – 16.40

Villähde: Lintulaaksontie 5  16.50 – 17.20

Villähde: Kyynäräntie/Kiiskentie 5  17.25 – 17.55

Villähde, Solina: Lähdetie 2 18.10 – 18.40