Siirry sisältöön

Kirjastoauto Eepoksen päivä- ja iltareittien aikataulu 1.8.2020 – 30.6.2021

Maanantai:

Tokmanni - parilliset viikot 12.00 – 12.45

Kaarisilta: Villähteentie 458 14.00 – 14.40

Immilä; Vehkosillantie 726 - parittomat viikot 14.50 – 15.15

Järvinen: Palomäentie 1 - parittomat viikot 15.30 - 15.50

Järvinen: Vierumäentie 309 - parittomat viikot 16.00 – 16.35

Ruuhijärvi: Järvistentie 19 - parittomat viikot 16.45 – 17.10

Kisaharju: Tuomitie 12/Mäntytie - parittomat viikot 17.35 – 17.55

Villähde: Vappulantie 9 - parittomat viikot 18.10 – 18.40


Tiistai:

Kirkonkylä: Aurantie 4 12.50 – 13.15



Keskiviikko:

Kaijansinkon puutarha: Kukkakuja 2 13.50 – 14.20

Sivula: Vanajanraitti 231 14.30 – 14.50

Holmi th.: Holmintie 1 15.00 – 15.35

Kumia: Kumiantie 200 15.55 – 16.15

Luhtaanmaa: Arrakantie 1 16.25 – 16.45

Kumia: Kumiantie 1103 17.00 – 17.20

Kouluharju: Ylätie 11 17.35 – 18.05

Villähde: Vanhankartanontie 12–14 - parilliset viikot 18.15 – 18.45

Uusikylä: ent. - parittomat viikot 18.20 – 18.40


Torstai:

Koiskala: Tiiranmäentie 3 - parilliset viikot 15.10 – 15.30

Haravakylä: Harvakyläntie 99 - parittomat viikot 15.10 – 15.30

Pensuo: Pensuontie 1 - parilliset viikot 16.15 – 16.40

Tapiola: Heinämaantie 1516 - parittomat viikot 16.15 – 16.40

Villähde: Lintulaaksontie 5 16.50 – 17.20

Villähde: Kyynäräntie/Kiiskentie 5 17.25 – 17.55

Villähde, Solina: Lähdetie 2 18.10 – 18.40

Kirjastoauto ei aja illan reittejään aattopäivisin.
Kirjastoautojen kesätauko on heinäkuussa.

• Yhteystiedot: kirjastoautot@lahti.fi /
• 040 035 1158 / Kirjastoauto Eepos
• 050 559 4095 / Kirjastoauto Pegasos
• 044 416 3522 / Työhuone